Coaching to uwalnianie ludzkiego potencjału w celu maksymalizowania własnej efektywności.

Timothy Gallwey

Czym jest coaching?

Coaching jest formą pomocy psychologicznej dla każdej osoby, która pragnie najpełniej realizować swój życiowy potencjał. Pomoc ta może dotyczyć wsparcia w osiąganiu celów krótko i długoterminowych, poszukiwania i wzmacniania motywacji do realizowania tych celów, kierowania swoją karierą zawodową czy też poszukiwania równowagi i harmonii między życiem prywatnym i zawodowym.
Może być również tak, że brakuje Ci równowagi między rozwojem osobistym a pracą zawodową. Możesz też mieć swój osobisty powód dla którego chciałbyś skorzystać ze spotkania z coachem.

Czym nie jest coaching?
- psychoterapią
- poradnictwem lub doradztwem
- treningiem lub jednoosobowym szkoleniem

Gwarancją jakości oferowanego coachingu jest akredytacja Acredited Certified Coach, która gwarantuje posiadanie przez coacha umiejętności potwierdzanych przez International Coach Federation - największą organizację coachingową na świecie oraz posługiwanie się Kodeksem Etycznym ICF.

Jeśli wciąż nie masz jasności- zadzwoń i dopytaj o szczegóły.

Możesz też przeczytać opinie moich klientów na portalu dobrycoach.pl: http://dobrycoach.pl/coach/alicja-holewaW zależności od twoich potrzeb oferujemy Ci różne rodzaje coachingu:


Life Coaching

Każdego dnia zasiewamy ziarna przyszłości.

Budda

Czasem w życiu następuje punkt zwrotny w którym nie wiesz w którą udać się stronę. Być może stoisz przed ważną życiową decyzją. Czy masz pewność, że kierunek w którym zmierzasz prowadzi Cię tam, gdzie chcesz się udać? Czasem warto zatrzymać się i upewnić, że twoje dotychczasowe działania są zgodne z twoimi celami życiowymi. Coaching to właśnie forma wsparcia w realizacji tych celów.
Może także mieć formę poszukiwania swoich mocnych stron i dziedzin aktywności, które przynieść Ci mogą maksymalna satysfakcję.

-Kto może skorzystać z life coachingu?

Każdy, kto chciałby rozwijać swój potencjał życiowy, sprawniej realizować swoje cele, niezależnie od tego jakie one są, kto zarazem nie boi się większej samoświadomości i odpowiedzialności za własne życie. Coaching skierowany jest także do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności interpersonalne i kształtować coraz bardziej harmonijne relacje z otoczeniem.

- W jaki sposób skorzystam z life coachingu?

Czasem bywa tak, że jeden problem urasta do rangi nierozwiązywalnego. Być może nie jesteś w 100% zadowolony ze swojej sytuacji życiowej. Być może masz wrażenie, że twoje życie zawodowe zwolniło tempo, a może czujesz, że lepiej realizowałbyś swój potencjał robiąc coś innego niż robisz do tej pory?
Możesz też chcieć poprawić swoje relacje z rodziną lub partnerem życiowym. A może właśnie szukasz swojej miłości i zastanawiasz się, jak zwiększyć swoje szanse na zbudowanie trwałego, szczęśliwego związku? Każdy z tych powodów jest odpowiedni, by rozpocząć przygodę z life coachingiem.

- Kiedy mogę skorzystać z life coacingu?

Czasem wystarczy jedna, dwie lub trzy sesje, aby rozwiązać konkretny problem. Coach może też być partnerem, który towarzyszy Ci w zmianach życiowych i pomaga stale rozwijać swój potencjał.  Life coaching może więc mieć formę stałych cyklicznych spotkań ukierunkowanych na twój całościowy rozwój w życiu zawodowym i osobistym.

 

Diet Coaching

Zamierzasz wprowadzić w życie zdrowe nawyki dotyczące odżywiania i aktywności fizycznej? Prościej powiedzieć niż zrobić. Diet coaching jest ukierunkowany na racjonalne zaplanowanie tych zmian w życiu oraz skuteczne ich wprowadzanie. Wyznaczenie dobrego celu to jedno, teraz należy zaplanować kolejne zadania i podtrzymać motywację. Diet coaching to skuteczne wsparcie dla wszystkich marzących o zdrowym stylu życia.

 

Coaching Kariery

Jest to forma szczególnego wsparcia dla osób poszukujących pracy lub planujących zmianę ścieżki kariery. Coaching kariery może być ukierunkowany na odkrycie własnych talentów, dziedziny pracy zawodowej, która będzie najbardziej zgodna z osobistymi predyspozycjami
i potrzebami lub też na zaplanowanie krok po kroku drogi do wejścia na wymarzoną ścieżkę zawodową.


Coaching rodzicielski

Wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność a zarazem ogromne wyzwanie z jakim przychodzi się mierzyć każdemu rodzicowi. Każdy, komu zależy na swoim dziecku przeżył czasem chwile bezradności. Czasem wystarczy spojrzenie z zewnątrz okiem specjalisty, aby znaleźć właściwy sposób reagowania w danej sytuacji. Coaching rodzicielski oferujemy w formie konsultacji w gabinecie oraz wizyt domowych.

Executive Coaching

Dla managerów średniego i wyższego szczebla oraz właścicieli firm proponujemy executive coaching. Jest to skuteczne narzędzie pracy nad sprawnym i skutecznym realizowaniem krótko i długoterminowych celów dla siebie samego oraz dla organizacji. Pozwala znaleźć nowe, adekwatne rozwiązania konkretnych problemów oraz zbudować swoją motywację do działania. 

- Kto może skorzystać z executive coachingu?
Każdy, kto chce poprawić swoje funkcjonowanie i zwiększyć efektywność w miejscu pracy. W sposób szczególny adresatami tego rodzaju coachingu są szefowie firm i wyższa kadra managerska.

- Jak moja firma na tym skorzysta?
Przeciętny pracownik wykonuje czynności związane z pracą przez zaledwie 40% czasu spędzanego w pracy. Każdy człowiek ma wrodzoną umiejętność uczenia się, której przeszkadza wydawanie poleceń. Nie każdy szef czy manager ma tego świadomość. Twoi pracownicy, twój zespół są ludźmi którym zaufałeś i na których postawiłeś. To, ile dają z siebie w pracy zależy w dużej mierze od twojego stylu postępowania. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że świadomy szef może znacznie więcej, a zmotywowani pracownicy, którzy mają świadomość większego celu do którego prowadzi ich praca nie potrzebują programów

- Na czym dokładnie polega coaching dla mojej firmy?
Dla celów biznesowych najbardziej efektywny jest coaching grupowy dla zespołów mający na celu rozwiązanie konkretnego problemu lub sesje indywidualne dla pracowników w oparciu o model GROW.  

„Jest tylko jeden sposób, żeby zacząć. Zacząć”

KonfucjuszYou are here